• +38

Залиште свій номер телефону, наші менеджери зв'яжуться з Вами в найближчий час.

  • +38

(044) 392-03-99

пн-пт: 9:30 - 19:00
сб: 10:00 - 17:00

Кошик (0)

Знижка 8% до кінця місяця - vodavdom.ua

Статті

Метали у воді та їх вплив на організм людини.

Зазвичай, результатом того, що з крана тече вода «збагачена» шкідливими домішками, винуватий далеко неідеальний стан водопровідної системи. Навіть непогано очищена на водоочисної станції вода встигає «підхопити» все , що попадеться їй на шляху до крана. А зустрічається їй чимало. В тому числі і солі важких металів, які можна зарахувати до найбільш небезпечних для людського організму.

Думка, що їх концентрація у воді невелика навряд чи може втішити, так як щоденне вживання такої води призводить до накопичення солей в організмі, а наслідком є важкі захворювання різних органів.

Тяжелые металлы в воде

Так, наприклад, свинець може стати причиною розвитку атеросклерозу, ртуть – поліневриту, цинк – захворювання кісткового мозку, нікель – впливає на зір, кадмій – на тиск. Саме тому важливо подбати про очищення води від шкідливих домішок, зокрема, від важких металів. Крім перерахованих вище, можуть потрапляти також мідь, кобальт, кадмій, ртуть, срібло та інші.
Сучасні системи водоочищення ставлять перед собою завдання позбавити питну воду від хімічних елементів, які мають металеві властивості і велику атомну масу. Мета – якщо не повне очищення, то хоча б зниження концентрації.

З існуючих, сучасних способів очищення води від важких металів, можна виділити наступні:

Іонний обмін
Здійснюється додаванням у воду субстанції званої іонітом, яка обмінюється іонами з водою, яка піддається очищенню. У підсумку метали перестають бути розчинними і просто випадають в осад, що спрощує їх видалення.
 
Мембранний метод
Вважається одним з найефективніших. Найтонша сіточка, одна клітинка якої, практично дорівнює розміру молекули води, пропускає крізь себе тільки воду, не залишаючи шансу шкідливим домішкам. Інакше цей метод ще називають системою зворотного осмосу.
 
Сорбція
Вугільні фільтри є сорбційними. Суть методу полягає в пропущенні води крізь спеціальний сорбент (в даному випадку вугілля), який поглинає шкідливі домішки.
 
Електроліз
Полягає у впливі на воду електричним струмом за допомогою електродів. Метод ефективний, але енергоємний, а тому дорогий.
 
Перераховані далеко не всі методи очищення води від важких металів, а тільки ті, що найбільш ефективно застосовуються. Теоретично їх набагато більше, однак, деякі методи просто не користуються популярністю в силу своєї трудомісткості і складності реалізації.
 

Коментарі (0)

Для додавання коментарів зареєструйтесь або зайдіть у свій аккаунт.