• +38

Залиште свій номер телефону, наші менеджери зв'яжуться з Вами в найближчий час.

  • +38

(044) 392-03-99

пн-пт: 9:30 - 19:00
сб: 10:00 - 17:00

Кошик (0)

Статті

Методи очищення питної води

На сьогоднішній день не можна виділити якийсь один спосіб очищення води, стверджуючи, що він досконалий, а інші ні. Природно, у кожного із способів є достоїнства і недоліки. До того ж, часто сучасні системи водоочищення багатоступінчасті, тобто самі по собі містять кілька стадій очищення води від шкідливих домішок.

Розглянемо більш докладно наступні методи очищення питної води:

• Механічний метод
• Метод адсорбції
• Іонний обмін
• Зворотний осмос

Очистка питьевой водыМабуть, першою стадією очищення питної води завжди є механічна фільтрація. По суті це звичайна сіточка, тільки дуже дрібна, яка даючи протекти воді, утримує на собі домішки і частинки, що в ній знаходяться, як то: пісок, іржа і їм подібні. Без цього способу подальша фільтрація води безглузда, тому з нього починають свою роботу всі водоочисні системи.

Метод адсорбції заснований на «умінні» матеріалу поглинати мікрочастинки. У випадку з очищенням води, найвідомішим і кращим адсорбентом вважається активоване вугілля. Воно добре утримує на собі з'єднання органіки, хлорорганіки і навіть спори бактерій. У сучасних фільтрах використовують вугілля, зроблене з шкаралупи кокосових горіхів. Ще одним матеріалом, який відомий своїми адсорбційними властивостями є синтетичне волокно з порами в розмірі до 0,04 мікрон. Таку нитку зазвичай намотують за подобою котушки на циліндр, виходить фільтр, здатний утримати дуже серйозні бактерії, наприклад, збудників тифу та жовтяниці.

Метод іонного обміну спрямований в першу чергу на позбавлення води від металів, таких як магній і кальцій, наприклад. Надлишок цих солей у воді погано відбивається як на людину та її здоров'ї, так і на тривалості служби побутової техніки. Воду, насичену цими солями в народі називають жорсткою. Так от, метод іонного обміну шляхом певної хімічної реакції дозволяє зробити воду м'якше. У загальних рисах: при роботі цього методу один вид солі замінюється на інший – більш нешкідливий.

Останній з наших методів – принцип зворотного осмосу – набирає в наші дні все більше популярності. Унікальна технологія, заснована на продавлюванні води крізь напівпроникну мембрану, дозволяє очистити воду практично від усіх видів домішок. У підсумку – абсолютно чиста вода. Хоча й виникають суперечки про те, що ця вода не є корисною для здоров'я. Однак той аргумент, що ця вода виявляється повністю позбавленою від вірусів, мікробів і бактерій, говорить на її користь і часто схиляє споживача на свою сторону.
 

Коментарі (0)

Для додавання коментарів зареєструйтесь або зайдіть у свій аккаунт.