• +38

Залиште свій номер телефону, наші менеджери зв'яжуться з Вами в найближчий час.

  • +38

(044) 392-03-99

пн-пт: 9:30 - 19:00
сб: 10:00 - 17:00

Кошик (0)

Знижка 8% до кінця місяця - vodavdom.ua

Статті

Лікувальні води України

Нам пощастило жити в країні, яка неймовірно насичена природними ресурсами і мінеральними джерелами. Саме на Україні ситуація з лікувальними родовищами унікальна. Крім того, що нараховується більше 200 джерел всіляких корисних мінералів (вод, грязей), оздоровленню сприяє і м'який клімат нашої країни. Завдяки природним можливостям, територія України, особливо західна її частина, рясніє великою безліччю оздоровчих курортів і санаторіїв.

Лікувальні води України охоплюють величезний перелік захворювань, практично всіх тих, які можуть бути піддані курортно-санаторному лікуванню. Курорти Закарпаття, Миргород, Моршин, Трускавець славляться своїми лікувальними мінеральними водами. При шкірних захворюваннях і проблемах опорно-рухової системи організму (суглобових хворобах), показані курорти з сірководневими джерелами у Вінницькій області: Хмільник, Великий Любінь, Немирів. Знамениті не тільки на Україні – Трускавець, Моршин та Миргород більше орієнтовані на профілактику та лікування проблем зі шлунково-кишковим трактом. Багато санаторіїв Карпат займаються лікуванням захворювань судин і серця.

Дуже популярний курорт на Україні і не тільки, що славиться своїми мінеральними водами – Миргород. Зовсім випадково, в 1912 році, була виявлена ​​тут лікувальна вода. Щоправда, жителі міста бурили свердловину лише тому, що джерела, з яких вони до того отримували воду, вичерпалися. На одній з площ міста було вирішено пробурити нову свердловину, ось з неї і забила не дуже приємно пахуча (насправді це був запах сірководню ) вода. Миргородці визнали воду невідповідною для пиття і використання. Але знайшовся місцевий доктор, який провів дослідження води з незвичайним запахом, відправивши її на проби, і, як з'ясувалося згодом, вода виявилася лікувальною, схожою за складом на воду всесвітньо відомих оздоровчих курортів. Саме ця вода прославила Миргород і він перетворився на популярну оздоровницю і лікарню. Вже в 1917 році тут була відкрита перша водолікарня, куди приїжджали люди, які профілактували і лікували захворювання шлунково- кишкового тракту, опорно-рухового апарату, а також нервових розладів.

Щиро обдарована мінеральними джерелами Львівська область. На цій території їх налічують більше сотні. Не тільки жителі України, але й інших країн, з'їжджаються до лікарні Моршина та Трускавця – двох найвідоміших оздоровчих курортів України. Вода в їх джерелах різниться за вмістом у ній хімічних елементів. Її лікувальні властивості використовуються при лікуванні великого спектру захворювань: від хронічних респіраторних до складних проблем з опорно-руховим апаратом. Моршин є, мабуть, найдавнішим місцем, яке стало відомим, завдяки лікувальним родовищам, зокрема ропою, з якої місцеві жителі навчилися випаровувати лікувальні солі. Свою нинішню назву курорт отримав завдяки прізвищу місцевого солевара того часу Петра Моршина, який володів великою часткою соловарень. Основні солі мінеральних вод – це хлоридно-сульфатні, натрієві, магнієві, калієві та озокерит. Лікувальні води цього курорту справляються з проблемами ШКТ, захворюваннями нирок, жовчовивідних шляхів, цукрового діабету та ін.

Усвідомлюючи те, як щедро обдарований наш край природними багатствами, зокрема лікувальними водами, добре б пам'ятати, що будь-яку хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Тому навіть людям, які відчувають себе абсолютно здоровими, було б украй корисно в профілактичних цілях відвідувати водні лікарні України.

 

Коментарі (0)

Для додавання коментарів зареєструйтесь або зайдіть у свій аккаунт.