Array
(
  [0] => Array
    (
      [TEXT] => Доставка, Оплата
      [LINK] => /ua/purchase/dostavka/
      [SELECTED] => 
      [PERMISSION] => R
      [ADDITIONAL_LINKS] => Array
        (
        )

      [ITEM_TYPE] => D
      [ITEM_INDEX] => 0
      [PARAMS] => Array
        (
          [iconId] => delivery-icon
        )

      [DEPTH_LEVEL] => 1
      [IS_PARENT] => 
    )

  [1] => Array
    (
      [TEXT] => Послуги
      [LINK] => /ua/services/installation/
      [SELECTED] => 
      [PERMISSION] => R
      [ADDITIONAL_LINKS] => Array
        (
        )

      [ITEM_TYPE] => D
      [ITEM_INDEX] => 1
      [PARAMS] => Array
        (
          [iconId] => waranty-icon
        )

      [DEPTH_LEVEL] => 1
      [IS_PARENT] => 
    )

  [2] => Array
    (
      [TEXT] => Кредит
      [LINK] => /ua/purchase/ukrsibbank/
      [SELECTED] => 
      [PERMISSION] => R
      [ADDITIONAL_LINKS] => Array
        (
        )

      [ITEM_TYPE] => D
      [ITEM_INDEX] => 2
      [PARAMS] => Array
        (
          [iconId] => credit-icon
        )

      [DEPTH_LEVEL] => 1
      [IS_PARENT] => 
    )

  [3] => Array
    (
      [TEXT] => Пошук по бренду
      [LINK] => /ua/brands/
      [SELECTED] => 
      [PERMISSION] => R
      [ADDITIONAL_LINKS] => Array
        (
        )

      [ITEM_TYPE] => D
      [ITEM_INDEX] => 3
      [PARAMS] => Array
        (
          [iconId] => brand-icon
        )

      [DEPTH_LEVEL] => 1
      [IS_PARENT] => 
    )

  [4] => Array
    (
      [TEXT] => Контакти
      [LINK] => /ua/contacts/
      [SELECTED] => 
      [PERMISSION] => R
      [ADDITIONAL_LINKS] => Array
        (
        )

      [ITEM_TYPE] => D
      [ITEM_INDEX] => 4
      [PARAMS] => Array
        (
          [iconId] => contact-icon
        )

      [DEPTH_LEVEL] => 1
      [IS_PARENT] => 
    )

)
  
0 (800) 301-399 (044) 392-03-99
Замовити дзвінок

Введіть Ваш номер телефону

Вам незабаром зателефонують

 • Головна сторiнка
 • Блог
 • Мифы про обратный осмос

 • Міфи про зворотний осмос

  Мифы про обратный осмос
  22 Травня 2017

  Міф №1 - Після зворотного осмосу шкідлива вода.
  Як тільки не називають воду оброблену методом зворотного осмосу, - «мертва вода», «складна вода», «проста вода», «реструктуризована вода». Але насправді вода після зворотного осмосу залишається водою, але дуже чистою водою. У цьому теж примудряються знаходити негатив, заявляючи, що настільки чистої води не існує в природі і для людини вона шкідлива. Але, як і багато, що пишуть про зворотний осмос, це теж не є правдою. Людство використовувало настільки ж чисту воду протягом тисячоліть. Що ж це за вода така? Все дуже просто: дощова вода - до недавнього часу один з найчистіших джерел прісної води. Однак, з розвитком промисловості, забруднився і це джерело води.

  Зворотний осмос використовується в харчовій промисловості, муніципальної водопідготовки, в медичних і військових цілях з 70-х років ХХ-го століття. За весь період використання такої води негативного впливу на організм людини не виявлено, що доводять численні наукові дослідження.

  Міф №2 - Після зворотного осмосу модифікована вода.
  Через нерозуміння принципу роботи зворотного осмосу, існує думка, що вода після нього модифікована. Деякі навіть вірять, що зміни відбуваються на генетичному рівні! Це смішно. Якщо все грубо спростити, мембрану зворотного осмосу можна порівняти з марлею. Якщо воду з піском пропустити через марлю, вода пройде, а пісок відфільтруєтся марлею. Тонкоплівкова мембрана зворотного осмосу, за своєю суттю така ж марля, але з набагато меншим розміром пір (0,0001мкм). До наприклад розмір найменшої живої форми на землі 0,009мкм, а молекули - води 0,0003мкм. Природно, крізь таку меленькую пору складно просочитися навіть молекулі води. За допомогою прикладеного тиску воду, буквально, продавлюють крізь мембрану. Частина води і не пройшли через мембрану хімічні елементи утилізуються в дренаж.

  Міф №3 - Зворотний осмос видаляє мінерали з води.
  Це дійсно правда, з води обробленої методом зворотного осмосу видаляється до 99,8% всіх забруднень: вірусів, бактерій, важких металів, пестицидів, нітратів, мікробів, і мінералів. Однак, це абсолютно не є проблемою.

  За даними «Асоціації якості води» (ККА) і «Всесвітньої організації охорони здоров'я» (ВООЗ) переважна кількість необхідних людині мінералів надходить з їжі, а не з води. Наприклад в одній склянці апельсинового соку міститься така ж кількість мінералів, як і в 110 л водопровідної води!

  Багато хто побоюється, що м'яка вода (очищена від кальцію і магнію) шкідлива, це не так. Згідно СанПіН, максимально допустима жорсткість води - 7мг-екв / л. При такій високій жорсткості в одному літрі води буде міститися, кальцію - 120 мг, магнію - 33 мг, нагадаємо, це гранична жорсткість води за санітарними нормами для питної води, отриманої з міського водопроводу. Зазвичай же вміст кальцію і магнію не перевищує 60мг і 15мг відповідно. Наприклад, в 100г волоського горіха міститься 100мг кальцію і 158мг магнію, а в 100г коров'ячої бринзи 630мг кальцію і 24мг магнію.

  Ще раз нагадаємо, що переважна більшість мінералів людина отримує з їжі. Тому, споживаючи воду, ви повинні, в першу чергу, хвилюватися про наявність у воді важких металів, пестицидів, хлору та ін., А не про зміст в воді кальцію і магнію.

  Міф №4 - Після зворотного осмосу дуже низький рН води.
  Зворотний осмос трохи знижує рН вихідної води, але зниження зовсім незначне. pH води, обробленої зворотним осмосом знаходиться в межах 6-7. Нагадаємо, що згідно зі стандартами рівень pH питної води повинен знаходиться в межах 6-9. Не варто також забувати, що рН в організмі постійно коригується, це і називається кислотно-лужний баланс. Ми постійно вживаємо досить кислі в плані рН продукти, наприклад: газована вода - 2,5 рН, малина 3,2-3,6 рН, апельсини - 3,0 -4,0 рН, виноград 3,5-4,5 рН, томати 4,3-4,5 рН і поки людина дотримується збалансованої дієти, йому не варто турбуватися про рН балансі, організм все зробить сам.
  Міф №5 - При очищенні зворотним осмосом занадто велика витрата води.
  Зворотний осмос використовує від 3 до 8 літрів води для отримання одного літра чистої води. В цілому, кількість споживаної системою зворотного осмосу води можна порівняти з кількома додатковими зливання води в унітазі. Чи багато це для отримання абсолютно чистої води? Відповідь однозначна - ні!

  Міф №6 - Зворотний осмос дуже дороге задоволення.
  Це твердження може бути істинним або хибним залежно від цілого ряду чинників. Системи зворотного осмосу можуть вимагати початкових вкладень, наприклад зараз, вартість популярних моделей знаходиться в діапазоні 2500 - 7000 гривень. Витрати на обслуговування включають в себе заміну змінних елементів, попередніх фільтрів 2 рази в рік (середня вартість набору 350грн), постфільтром один раз на рік (середня вартість 150 грн) і мембрани зворотного осмосу раз в 2 - 2,5 роки (середня вартість 700грн ). Якщо всі ці цифри перевести в собівартість 1 літра води, ми отримаємо абсолютно дивовижну цифру 0,15 - 0,25грн / літр! Десь ще можна купити найчистішу воду за 15 копійок?  Давайте коротко розглянемо основна відмінність між системою зворотного осмосу і простими фільтрами проточного типу. Звичайні фільтри для води очищають воду від частинок розміром в 1 мікрон і більше. Це означає, що всі шкідливі речовини розміром менше 1 мікрона, такі як азбест, інсектициди, фармацевтичні препарати, людські віруси та інше не будуть відфільтровані звичайними фільтрами. Мембранний же фільтр сам по собі має розмір отворів 0,0001 мікрон, він може відфільтрувати всі ці забруднюючі речовини і тисячі інших, які з легкістю пройдуть через звичайні фільтри. У поєднанні з іншими 4 ступенями фільтрації, зворотний осмос забезпечує найчистішу питну воду середовища всіх існуючих систем очищення води.

  Ми спробували розвінчати всі міфи і вигадки про системах зворотного осмосу. Нам здається, що все очевидні плюси цього методу очищення води, а саме абсолютна чистота води, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я не залишає вибору.


  Коментарі

  Ви можете залишити свій коментар

  Ваш коментар відправлений на модерацію