0 (800) 301-399 (044) 392-03-99
Замовити дзвінок

Введіть Ваш номер телефону

Вам незабаром зателефонують

Речовини у воді: Хлор

02 Серпня 2016
Вперше хлор послужив засобом для дезінфекції води на початку 20-го століття, в Лондоні, коли там спалахнула епідемія холери. Трохи пізніше в цілях знезараження води хлор був використаний в Україні, але застосовувався лише іноді, від випадку до випадку. З часом дезінфекція води хлором стала нормою і найефективнішим засобом профілактики інфекцій у воді.

Хлор, однак, є досить сильнодіючою і токсичною отрутою. Тому в плані дезінфекції водопровідної води він далеко недосконалий засіб. Але відмовитися від знезараження води хлором, поки що не представляється можливим, тому що нові розробки дорогі і ще не досить ефективні.

Виходить замкнуте коло: спроби відмови від хлорування води приводили до спалахів епідемій, а хлорування веде в свою чергу до багатьох інших проблем зі здоров'ям.

Дозу хлору, яка буде розчинена в певній кількості води, обчислюють і встановлюють на водоочисних спорудах дослідним шляхом. Популярність в якості дезинфектора хлор знайшов завдяки високій ефективності знезараження води і можливості зберігати воду, яка вже була очищена, тривалий час. Переважна більшість водопровідних станцій світу використовують саме хлор в якості дезинфектора.

Хлор має дуже високу активність і під його «вплив» потрапляє вся органіка і неорганіка, присутня у воді. Вступаючи з ними в реакцію, хлор утворює хлорвміщуючі токсини, канцерогенні та мутагенні речовини, а також такі отрути як діоксиди (хлороформ, діхлорбромметан, тригалогенметани та ін.). Природно ці речовини надають знищувального впливу на людський організм.

Приблизно з 70 -х років, дослідники стали накопичувати дані про зв'язок хлорування води і виникнення злоякісних пухлин. До цього часу хлор не признавався шкідливим чи небезпечним для людини. Сьогодні думки експертів розходяться, так само, як і їх методики. Серед захворювань, які пов'язують з хлоруванням води також: серцево-судинні хвороби, анемія.
Фільтрація лише тільки питної води ситуацію не виправить, оскільки хлорні сполуки проникаю в шкіру під час прийняття душу (ванни), звичайного вмивання. До речі, прискорення процесу старіння шкіри багато дослідників також пов'язують з наявністю хлору у воді.

Щоб звести до мінімуму вживання хлорованої води, рекомендують відстоювати воду, набрану з крана, протягом доби, а потім використовувати будь-який з методів фільтрації в домашніх умовах. Зберігати вже очищену воду краще в холодильнику (або морозилці), щоб не давати розвиватися в ній мікробам і бактеріям.

Коментарі

Ви можете залишити свій коментар

Ваш коментар відправлений на модерацію